Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

UPC Polska przejmuje Telco Lublin

UPC Polska przejmuje Telco Lublin

Mamy oficjalne potwierdzenie. Lider rynku telewizji kablowej UPC Polska przejmuje Telco Lublin, lokalnego operatora telekomunikacyjnego dostarczającego Internet, telefon oraz telewizję.

Telco Lublin to firma obejmująca swoim zasięgiem ponad 53 tys. gospodarstw domowych. Została wydzielona ze spółki NPlay, która oprócz telekomunikacyjnych, świadczyła też usługi w innych branżach.

UPC Polska – część Liberty Global Inc. – to prawdziwy gigant na polskim rynku. Na koniec I kwartału 2014 r. z usług firmy korzystało 1,43 mln abonentów. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, w ponad 100 miastach w Polsce.


Konsolidacja rynku kablowego w Polsce
Informację o przejęciu Telco przekazał Jerzy Gołębiowski w oficjalnym komunikacie.

 „Nabycie Telco Lublin to kolejny etap prowadzonej przez UPC konsolidacji rozdrobnionego rynku kablowego w Polsce oraz krok w kierunku dalszego rozwoju regionu lubelskiego. Teraz, wraz z zespołem Telco Lublin, skupimy się na przeprowadzeniu procesu integracji, której celem będzie dostarczenie największej wartości klientom w Lublinie w oparciu o najnowocześniejszą sieć UPC oraz cyfrową rozrywkę”.

Gołębiowski dodał również, że UPC nadal będzie analizować rynek pod kątem okazji do dalszego rozwoju.


Nowa jakość usług
Przejęcie skomentował również Grzegorz Giecko, właściciel i prezes zarządu spółki NPlay.

„Dzięki stałemu rozwojowi usług oraz ciężkiej pracy i zaangażowaniu, jakie pracownicy wkładali od wielu lat w budowanie relacji z klientami, udało nam się stworzyć firmę o znaczącej pozycji na lokalnym rynku. Zakończona właśnie z sukcesem transakcja sprzedaży Telco Lublin jest ostatecznym dowodem uznania obranego wiele lat temu kierunku i wypracowanej w ten sposób pozycji. Cieszę się, że Telco Lublin trafia w ręce takiego partnera jak UPC Polska, dzięki któremu klienci w Lublinie będą mogli liczyć na wysokiej jakości usługi i nową wartość.”