Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

  1. Wstęp oraz nazwa podmiotu publicznego

    Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii (ul. Mieczysława Karłowicza 4, 20-027 Lublin, tel: 81 44 16 501, fax: 81 44 16 503, email: kontakt@lcit.lubelskie.pl), dąży do zapewnienia dostępności swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: www.szerokopasmowe.lubelskie.pl.

  2. Data publikacji i aktualizacji

    Data publikacji strony internetowej: 2021-03-15.

    Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-15.

  3. Dane kontaktowe

    W przypadku utrudnień w dostępności strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Michał Stefański, e-mail: michal.stefanski@lcit.lubelskie.pl. Można także zadzwonić na numer telefonu 81 44 16 597. Tą samą drogą można złożyć wniosek o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargę na niewystarczające zapewnienie dostępności.

  4. Status pod względem zgodności z ustawą

    Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

    • na stronie internetowej znajdują się dokumenty, pliki multimedialne oraz elementy interaktywne nieprzystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    • mogą zdarzać się błędne opisy alternatywne zdjęć,
    • na stronie umieszczane są dokumenty od innych podmiotów, które mogą nie spełniać wymagań dostępności.

    Ułatwienia na stronie podmiotowej:

    • podwyższony kontrast (kontrastowe tło, elementy graficzne, wyszczególnione elementy nawigacyjne zawierające wyraźny focus w postaci ramki widocznej w trakcie nawigacji za pomocą klawiatury),
    • artykuły, sekcje zawierają nagłówki ułatwiające nawigację za pomocą klawiatury,
    • strona internetowa dostosowana do łatwego powiększania z poziomu menu przeglądarki.
  5. Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania

    Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-15. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

  6. Zgodnie z art. 11 ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych data ostatniego przeglądu: 2024-03-28.

    Informacje na temat procedury

    Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. Zgłaszając takie żądanie podaj:

    • swoje imię i nazwisko,
    • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
    • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
    • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

    Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

    Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

    Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

    Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do kierownictwa naszego urzędu i poinformować Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

    Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich. 

  7. Skróty klawiaturowe

    Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

    Wykorzystanie skrótów klawiaturowych ułatwia korzystanie z serwisu. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

  8. Dostępność architektoniczna

    Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.
    ul. Dobrzańskiego 3
    20-262 Lublin

    Budynek znajduje się na wydzielonej działce z dala od ruchu ulicznego, wejście jest możliwe z dwóch stron budynku. W każdym przypadku drzwi są automatyczne dwuskrzydłowe, co umożliwia swobodne wejście bądź wjechanie wózkiem inwalidzkim. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
    Korytarze w ośrodku są przestronne i umożliwiają swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością ruchową (wózki, balkoniki, kule ortopedyczne). Na parterze znajduje się łazienka z WC przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zainstalowana jest winda (z informacją głosową, na którym piętrze znajduje się kabina), co umożliwia korzystanie z piętra i poziomu -1 na którym znajdują się sale konferencyjne.
    Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze oraz na 1 piętrze.
    Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na każdej kondygnacji.
    Przed budynkiem wyznaczono trzy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
    Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
    W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
    W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
    W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu, z usług tłumacza Polskiego Języka Migowego można korzystać po wcześniejszym uzgodnieniu.

  9. Obsługa osób z niepełnosprawnościami

    W celu skorzystania przez osoby zainteresowane z pomocy tłumacza języka migowego PJM, SJM, SKOGN przy załatwianiu spraw w Lubelskim Centrum Innowacji i Technologii prosimy o:

    • kontakt poprzez inną osobę,
    • kontakt telefonicznie pod nr 81 44 16 501,
    • przesłanie widomości faxem pod nr 81 44 16 503,
    • przesłanie e-maila na adres: kontakt@lcit.lubelskie.pl

    Osoby zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w sposób określony powyżej, co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Wcześniejsze wskazanie sprawy ułatwi i przyspieszy jej załatwienie. Urząd zapewnia możliwość skorzystania z przenośnej pętli indukcyjnej.

    Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.