Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Lubelska Sieć Szerokopasmowa – 5 najczęściej zadawanych pytań

Lubelska Sieć Szerokopasmowa – 5 najczęściej zadawanych pytań

Formularz kontaktowy na stronie www, e-maile, fan page, telefon kontaktowy – poprzez te kanały najczęściej spływają do nas Wasze pytania. Poznajcie odpowiedzi na te, które zadajecie najczęściej.

Wybraliśmy 5 najczęściej powtarzających się pytań. Oto one!

1. Kiedy zakończy się budowa lubelskiej sieci szerokopasmowej?

Budowa lubelskiej sieci szerokopasmowej zakończy się 31 sierpnia 2015 r.

2. Czy została już wybrana firma, która będzie zarządzać siecią?

Postępowanie przetargowe, w ramach którego ma zostać wybrany „Operator Infrastruktury” lubelskiej sieci szerokopasmowej, nie zostało jeszcze zakończone i rozstrzygnięte.

3. Czy dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej-województwo lubelskie” będzie bezpłatny?

Dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej-województwo lubelskie”, w tym w szczególności usługa dostępu do internetu dla  użytkowników końcowych będzie realizowana przez Operatorów Sieci Dostępowych na zasadach komercyjnych czyli odpłatnie.

4. Czy w miejscowości, w której mieszkam, będzie węzeł dystrybucyjny sieci?

Aktualna lista lokalizacji wszystkich węzłów sieci jest zawsze dostępna na naszej stronie internetowej .

5. W jaki sposób będę mógł podłączyć się do budowanej sieci?

Wyjaśniamy, iż projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie do poziomu gminy, natomiast podłączeniem konkretnych gospodarstw domowych do sieci zajmą się tzw. „operatorzy ostatniej mili” czyli lokalne lub regionalne firmy telekomunikacyjne, które zdecydują się na takie działanie w danej miejscowości. Wszelkie uzgodnienia dotyczące warunków, zasad i terminu podłączenia będzie można prowadzić z przedstawicielami wspomnianych firm już od momentu, gdy skontaktują się z Tobą. Zastrzegamy jednak, że operatorzy telekomunikacyjni będą mogli jednak przyłączyć się do wybudowanej infrastruktury teletechnicznej dopiero po zakończeniu prac budowlanych, czyli po 31 sierpnia
2015 r.

Macie dodatkowe pytania?

Potrzebujecie więcej informacji o projekcie „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”? Piszcie do nas na adres szerokopasmowe.lubelskie@gmail.com .

Do usłyszenia!

Autor: Szerokopasmowe Lubelskie