Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Rusza program szkoleń dla mieszkańców Lubelszczyzny

Rusza program szkoleń dla mieszkańców Lubelszczyzny

Rusza program szkoleń dla mieszkańców Lubelszczyzny

Pod koniec grudnia br. uruchamiamy program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców regionu. W ich trakcie będzie można podnieść swoje kompetencje w zakresie praktycznego korzystania z Internetu oraz obsługi komputera.

Jak wielokrotnie powtarzaliśmy (m.in. w czasie eventów prowadzonych w lubelskich gminach) projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” obejmuje nie tylko działania budowlane i informacyjno-promocyjne, lecz również szkoleniowe. W ramach tzw. „komponentu szkoleniowego” 1912 mieszkańców Lubelszczyzny z grupy osób zagrożonych „wykluczeniem cyfrowym” zostanie bezpłatnie przeszkolonych w zakresie praktycznego korzystania z Internetu oraz obsługi komputera.

Szkolenia startują pod koniec grudnia br. i potrwają, wraz z dodatkowymi konsultacjami dla uczestników, do końca sierpnia 2015 r. Zostaną przeprowadzone na terenach lubelskich gmin, gdzie jest budowana lub powstanie lubelska sieć szerokopasmowa. Za realizację szkoleń odpowiedzialna jest lubelska firma Syntea S.A., która zwyciężyła w postępowaniu przetargowym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Pierwsze szkolenia odbędą się w Chełmie (3 grupy), Zamościu (1 grupa) oraz Kraśniku (2 grupy). Obejmą następujący zakres tematyczny:

  • obsługa komputera i podstawowych programów (edytowanie tekstów, wydruk, zapisywanie ich na dysku i przesyłanie e-mailem),
  • obsługa portali społecznościowych (Facebook, Twitter, Nasza Klasa) i komunikatorów typu Gadu-gadu, Skype itp.,
  • zastosowanie Internetu (np. planowanie podróży za pomocą Google Maps, zakładanie skrzynek mailowych, obsługa programu Outlook, korzystanie z przeglądarek internetowych),
  • elektroniczne usługi i użytkowanie aplikacji wykorzystujących e-formularze (zakupy
    w sieci, obsługa kont bankowych, rejestracja wizyt w przychodniach), ZIP, ePUP, rozkłady jazdy PKP/PKS,
  • tworzenie i prowadzenie bloga.

W jaki sposób zgłosić chęć udziału w szkoleniach lub zdobyć więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firmy Syntea S.A., która realizuje moduł szkoleniowy – ul. Wojciechowska 9a, 20-074 Lublin, tel. 81 452 14 00, e-mail: sspw.lubelskie@syntea.pl .

 

Uwaga: informacje o kolejnych grupach szkoleniowych będziemy regularnie publikować na stronie projektu.

Autor: Szerokopasmowe Lubelskie

Administrator i redaktor naczelny portalu „Szerokopasmowe Lubelskie”