Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Relacja z marcowych spotkań informacyjnych

Relacja z marcowych spotkań informacyjnych

Marzec za nami, czas na krótkie podsumowanie. W marcu br. odwiedziliśmy 7 gmin włodawskich oraz 5 gmin świdnickich.

Marcowe spotkania rozpoczęliśmy w powiecie świdnickim. Nasza ekipa gościła tam przez dwa dni (17 i 18 marca br.), odwiedzając Rybczewice, Piaski, Trawniki, Świdnik i Mełgiew.
Pod koniec miesiąca zawitaliśmy do powiatu włodawskiego. Spędziliśmy tam
w sumie trzy dni (20, 25 i 26 marca br.), prowadząc spotkania we Włodawie, Hannie, Starym Brusie, Urszulinie, Wyrykach, Hańsku i Woli Uhruskiej.

Marcowe spotkania, w których wzięło udział ponad 390 mieszkańców gmin świdnickich oraz włodawskich, stanowiły kolejny etap naszego cyklu informacyjnego trwającego od sierpnia 2014. Łącznie zorganizowaliśmy już 161 z 213 zaplanowanych spotkań.

Podczas „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych mieszkańcy poznają bliżej Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”. Dowiadują się też jak dostęp do szerokopasmowego internetu może ułatwić Im codzienne życie. Uczestnicy spotkań zostają również zaproszeni do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach cyfrowych realizowanych w ramach Projektu przez firmę Syntea S.AKwiecień zapowiada się równie pracowicie. „Szerokopasmowe” spotkania informacyjne odbędą się w gminach parczewskich i radzyńskich. Szczegółowy harmonogram pojawi się na naszej stronie internetowej już za kilka dni.
Przypominamy, że spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział
w nich jest bezpłatny. Zaznaczamy jednak, że spotkania są skierowane do osób pełnoletnich.

UWAGA: dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej-województwo lubelskie”, w tym w szczególności usługa dostępu do internetu dla  użytkowników końcowych będzie realizowana przez Operatorów Sieci Dostępowych na zasadach komercyjnych, czyli ODPŁATNIE.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kwietniowych spotkaniach informacyjnych!

Autor: Szerokopasmowe Lubelskie

Administrator i redaktor naczelny portalu „Szerokopasmowe Lubelskie”