Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Podpisujemy umowę z Operatorem Infrastruktury

Podpisujemy umowę z Operatorem Infrastruktury

Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” coraz szybciej zbliża się do finiszu. Wybudowaliśmy już ponad 98,3 proc. sieci światłowodowej, a już w następnym tygodniu podpisujemy umowę z Operatorem Infrastruktury.

Największe przedsięwzięcie telekomunikacyjne w historii regionu, realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, w następnym tygodniu przekroczy kolejny kamień milowy. W dniu 13 maja br. o godz. 10:30 w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się uroczyste podpisanie umowy z Operatorem Infrastruktury.

Umowa ma charakter publiczno-prywatny. Zostanie podpisana z firmą GLENBROOK INVESTMENTS Sp. z o.o. Warszawa, która zwyciężyła w postępowaniu przetargowym toczącym się od 7 maja 2014 r. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie dialogu konkurencyjnego, brały ponadto udział firmy Green Operator Sp. z o.o. Warszawa oraz Telepin SA Warszawa.

Po podpisaniu umowy infrastruktura powstająca w ramach projektu pozostanie własnością Województwa Lubelskiego, natomiast Operator Infrastruktury zajmie się zarządzaniem, eksploatacją oraz utrzymaniem sieci, a także świadczeniem usług związanych z nią usług.

Przypominamy jednocześnie o 3 niezwykle ważnych kwestiach związanych z Projektem „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”:

  1. Budowa sieci szerokopasmowej w województwie lubelskim wchodzi w skład szerszego przedsięwzięcia jakim jest Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” (SSPW-WL), wdrażany w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”.
  2. Sieć ma charakter szkieletowo-dystrybucyjny, a więc jest realizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie do poziomu gminy, natomiast podłączeniem konkretnych gospodarstw domowych do sieci zajmą się tzw. „operatorzy ostatniej mili” czyli lokalne lub regionalne firmy telekomunikacyjne.
  3. Dostęp do sieci szerokopasmowej budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”, w tym w szczególności usługa dostępu do internetu dla użytkowników końcowych, będzie realizowana przez Operatorów Sieci Dostępowych na zasadach komercyjnych, czyli ODPŁATNIE.

Autor: „Szerokopasmowe Lubelskie”

Administrator i redaktor naczelny portalu „Szerokopasmowe Lubelskie”