Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Organizujemy konferencję dla operatorów ostatniej mili

Organizujemy konferencję dla operatorów ostatniej mili

Organizujemy konferencję dla operatorów ostatniej mili

Uwaga lubelscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni! Już 04 grudnia organizujemy w Lublinie konferencję dla przyszłych operatorów ostatniej mili. Sprawdźcie co będzie się działo i jak wziąć udział w wydarzeniu.

Szczegółową agendę oraz nazwiska wszystkich prelegentów opublikujemy za kilka dni (dopinamy jeszcze ostatnie szczegóły), ale już dzisiaj możemy podać kilka najważniejszych informacji.

1. Kto organizuje I Lubelską Konferencję Operatorów Telekomunikacyjnych? Odział Realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie” z Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

2. Gdzie i kiedy odbędzie się Konferencja? Konferencja odbędzie się 04 grudnia 2014 r. w Centrum Konferencyjnym hotelu „Victoria” w Lublinie (ul. Narutowicza 58/60), w godz. 10:00 – 14:00 (rejestracja od 09:00 do 09:45).

3. Dla kogo organizujemy Konferencję? Zapraszamy lokalnych i regionalnych przedstawicieli (właścicieli) firm telekomunikacyjnych zainteresowanych korzystaniem z powstającej na Lubelszczyźnie sieci szerokopasmowej w charakterze „operatorów ostatniej mili”.

Ważne: w listopadzie zostaną wysłane imienne zaproszenia do wybranych przedstawicieli 100 lokalnych firm telekomunikacyjnych z województwa lubelskiego (udział w Konferencji jest bezpłatny).

4. Co będzie tematem przewodnim Konferencji?
Po pierwsze, prezentacja aktualnego stanu realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”. Po drugie, wstępne omówienie aspektów prawnych, organizacyjnych, ekonomicznych i technicznych korzystania z sieci przez „operatorów ostatniej mili”. Po trzecie, przewidujemy też czas na rozmowy w kuluarach i networking.

5. Jak wygląda wstępny plan Konferencji?

 • Wystąpienie przedstawiciela władz województwa lubelskiego
 • Prezentacja „Stanu realizacji Projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej
  – województwo lubelskie”
  Anna Pawlak – Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji, Kierownik Oddziału Realizacji Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”
 • Prezentacja przygotowana przez przedstawiciela Urzędu Komunikacji Elektronicznej
  – Marzena Śliz, Dyrektor Departamentu Rozwoju Infrastruktury
 • Prezentacja „Uwarunkowania prawne funkcjonowania Operatora Infrastruktury i zasad współpracy z Operatorami Sieci Dystrybucyjnej w świetle decyzji Komisji Europejskiej oraz stanowiska prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej” – przedstawiciel kancelarii GWW
 • Panel dyskusyjny – kierowany i moderowany przez dr Krzysztofa Hellera z firmy InfoStrategia
 • Podsumowanie Konferencji – Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

 Uwaga: to jest tylko wstępny zarys Konferencji. Szczegółowa agenda zostanie opublikowana za kilka dni.

6. W jaki sposób uzyskać więcej informacji oraz zgłosić chęć udziału w Konferencji? Szczegółowych informacji na temat Konferencji oraz zasad rejestracji udziela Marcin Woźniak, tel. +48 81 441 57 70, e-mail: marcin.w@vena.lublin.pl .

O zakwalifikowaniu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń w myśl hasła „kto PIERWSZY, ten LEPSZY”. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaprosimy 100 przedstawicieli lokalnych i regionalnych firm telekomunikacyjnych działających na terenie Lubelszczyzny.

Autor: Szerokopasmowe Lubelskie

Administrator i redaktor naczelny portalu „Szerokopasmowe Lubelskie”