Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Komunikat dotyczący projektu dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

Komunikat dotyczący projektu dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

Szanowni Państwo,

Na prośbę e-Południe/EPIX przesyłamy komunikat dotyczący projektu dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Start projektu przewidziany jest na początek 2018 r.

Województwo Lubelskie jako Operator Lubelskiej Sieci Szerokopasmowej zachęca do zapoznania się ze szczegółami projektu. Przypominamy, że część z 312 węzłów sieci w województwie lubelskim jest zlokalizowana przy placówkach oświatowych.

Wykaz węzłów znajduje się na stronie: http://szerokopasmowe.lubelskie.pl/dla-operatorow/

Pełna treść komunikatu e-Południe/EPIX znajduje się na stronie: https://www.epix.net.pl/misot-dla-ose-pokazmy-nasz-potencjal-wazne-dla-kazdego-isp/

„Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczynamy nowy projekt: Mały i Średni Operator telekomunikacyjny dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli MiŚOT dla OSE = MdO.
Polega on na zebraniu w spójną grupę MiŚOT posiadających w zasięgu swojej sieci placówki edukacyjne i możliwości zapewnienia im transmisji do nowo powstającej OSE, oraz reprezentowania ich interesów względem podmiotów biorących udział w tworzeniu tej sieci (Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji, Operatora Sieci czy gmin).

Celem jest wykreowanie MiŚOT w przyszłości nowych kontraktów na usługi transmisyjne w ramach utrzymania OSE. Oraz przetarcie drogi do przyszłej, wspólnej realizacji innych projektów jak przetargi dla firm czy instytucji.

Rozpoczynamy od zbadania potencjału grupy poprzez zbieranie od MiŚOT informacji o możliwościach technicznych realizacji przyłączeń min. 100Mbps do placówek edukacyjnych i zbudowanie ich zestawienia.
Na bazie wielkości zebranego wolumenu dostępnych Waszymi sieciami placówek podejmiemy decyzję o realizacji kolejnych działań, czyli tworzenia i formalizowania porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji, oraz zawierania umów z zainteresowanymi MiŚOT.

Zgłoszenia na tym etapie pozwalają określić nam skalę projektu, nie są w żadnym razie zobowiązaniem do uczestnictwa w nim! Nie traktujemy zbieranych informacji o posiadanych możliwościach jako twarde deklaracje, wyłącznie jako dane, które w ujęciu statystycznym pokażą MiŚOTów z reprezentacją e-Południe/EPIX jako silnego gracza rynkowego.
Bardzo prosimy o zaangażowanie i szybkie zgłaszanie zasięgów, dajmy się zauważyć i pokażmy jaki konkretny potencjał stanowimy na polskim rynku! Nawet jeśli projekt nie przyniesie wymarzonego rezultatu to będzie historycznym sygnałem w przestrzeni publicznej, że MiŚOT istnieją, mają się dobrze, potrafią działać wspólnie i mają dzięki temu wielką siłę.