Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Kampania społeczna „Tydzień z Internetem 2015”

Kampania społeczna „Tydzień z Internetem 2015”

Od 23 marca do 29 marca br. trwa akcja „Tydzień z Internetem”. Jej celem jest promowanie i rozwijanie umiejętności obsługi komputera oraz Internetu. Tegoroczną edycję objął patronatem Prezydent RP – Bronisław Komorowski.

Od startu kampanii w 2011 r. wzięło w niej udział ponad 700 tys. osób z całej Europy, w tym około 34 tys. w Polsce. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdziło ponad 200 instytucji i organizacji. Od 23 do 29 marca br. odbywać się będą spotkania organizowane dla trzech grup uczestników: dzieci, młodzieży w wieku 15-19 lat oraz dorosłych i seniorów.

W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzą się, jakie korzyści oferuje Internet, zwłaszcza w kontekście urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Młodzież pozna specyfikę branży ICT i dowie się, dlaczego warto wybrać tę ścieżkę kariery. W programie znajduje się również nauka podstaw programowania.

Kampania „Tydzień z Internetem” koordynowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ma na celu zwrócenie uwagi na problem wykluczenia cyfrowego części społeczeństwa. Przeciwdziałanie wykluczeniu to także priorytet realizowanego Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie”. W tym celu prowadzone są bezpłatne szkolenia dla mieszkańców regionu. Aby zapisać się na szkolenie należy skontaktować się z przedstawicielami firmy Syntea S.A.: tel.  81 452 14 00, e-mail: sspw.lubelskie@syntea.pl

Autor: Szerokopasmowe Lubelskie

Administrator i redaktor naczelny portalu „Szerokopasmowe Lubelskie”